Тексти: Вчення Традиції Церкви

16 Січ 2019 Опубліковано о. Олег Вчення

ЛІТАНІЯ ДО СВЯТОГО СІМЕЙСТВА

Господи, помилуй. Христе, помилуй. Господи, помилуй.
Христе, почуй нас. Христе, вислухай нас.
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Ісусе, Сину Бога Живого, Ти, ставши людиною з любові до нас, освятив сімейні узи, помилуй нас.
Ісусе, Маріє, Йосифе, яких увесь світ величає, називаючи Святим Сімейством, спомагайте нас.
Святе Сімейство, іконо Пресвятої Трійці на землі, спомагай нас.

02 Лют 2016 Опубліковано о. Олег Вчення

Святої пам'яті о. Венати Катажинець MI

2 квітня 1921 р. на цвинтарі Кальварії Пацлавської засипано свіжу могилу: молодий магістр новіціату, о. Венати, Францисканець, винищений туберкульозом легень перестав жити. Одразу з'явилась ідея вшанувати його пам'ять біографією; але поки вона буде готова прошу дозволу розповісти про Померлого трохи згадок.

06 Гру 2015 Опубліковано о. Олег Вчення

Незвикле навернення

Описав його о. Herman Pasjonista, наочний свідок тієї події. Було це на початку вересня 1900 року, в Луцці, в сім'ї Giannini (via del Semiario nr. 6, I p.), де свята діва Джемма Гальгані мешкала як дочка під опікою Пані Цецилії. О. Herman прибув туди з поради духовного керівника, аби дослідити природу незвиклих явищ, які спостерігали у неї.

03 Гру 2015 Опубліковано о. Олег Вчення

З першого номеру "Rycerz Niepokalanej" випуск з січня 1922 року (ч. 2)

Потяг живо рушив по одній з найголовніших залізних доріг Польщі. Куди сягало око, простиралися рівнини, погорблені де-не-де маленькими пагорбами...

03 Гру 2015 Опубліковано о. Олег Вчення

З першого номеру "Rycerz Niepokalanej" - випуск з січня 1922 року

Всі прагнуть щастя і гоняться за ним, але не всі його знаходять, бо шукають не там, де воно є.

10 Чер 2015 Опубліковано о. Олег Вчення

АНСЕЛЬМ ГРЮН "Мудрість отців пустелі"

АНСЕЛЬМ ГРЮН

Мудрість отців пустелі

1. ПРИТЧА ПРО ГРІХ
Авва Антоній сказав до Авви Поймена, що така є велика справа людини: провину свою завжди на себе брати перед Богом, а спокуси сподіватися аж до останнього подиху. 
(Апо 4).

02 Жов 2014 Опубліковано о. Олег Вчення

Свт. Феофан Затворник, Путь ко спасению. Краткий очерк аскетики.

В "Начертании христианского нравоучения" изображены обязательные для нас чувства и расположения, но этим сказано далеко не все, потребное к устроению своего спасения. Главное дело у нас действительная жизнь в духе Христовом. А этого только коснись, сколько откроется недоумений и сколько, поэтому, потребно указаний, и притом почти на каждом шагу!

02 Жов 2014 Опубліковано о. Олег Вчення

св. Йоан від Хреста

Згідно зі свідченнями свідків під час беатифікаційно-канонізаційного процесу Йоан від Хреста послуговувався в навчанні і духовному керуванні письмовою схемою і малюнком, названим Гора Кармель або Гора Досконалості. На ньому представлено графічно дорогу, що провадить через зречення усіх сотворених благ до вищої досконалості. Ці малюнки він давав монахам і монахиням ордену Кармелітів (знаходили їх навіть у новоначальних послушників), щоб їх читали і згідно з ними вправлялися.[1] Таких малюнків Святий міг роздати, як нараховують, близько шістдесяти. Поміж текстами вписаними в поодинокі схеми правдоподібно могли бути деякі відмінності, що припускають на підставі порівняння трьох варіантів: рукопису самого Святого, якого він дав сестрі Магдалині, а також копії зробленої Дієго де Астором, в якому є тексти відсутні в рукопису, і врешті – розділ 13 (11-13) І Книги Дороги на Гору Кармель. З огляду на те, що не має абсолютної певності в походженні від св. Йоана усього того, що є вписане в схему Дієго де Астора, залишимось при транскрипції українського перекладу автографу Святого.

27 Вер 2014 Опубліковано о. Олег Вчення

ПОБЕДИВШИЙ ДЬЯВОЛА

Увлекательная история жизни одного из самых известных святых Католической Церкви, приходского священника из маленькой деревушки Арс во Франции – св. Жана-Марии Вианнея.

В своей речи, произнесенной в Арсе, папа Иоанн Павел II, перефразируя название известного итальянского романа «Христос остановился в Эболи», но придавая ему противоположный смысл, сказал: «Христос действительно остановился в Арсе в то время, когда приходским священником там был Жан-Мари Вианней. Да, Он остановился там в прошлом веке и увидел толпы мужчин и женщин, усталых и изнуренных, как овцы, не имеющие пастыря. Христос остановился здесь как добрый пастырь. “Добрый пастырь, пастырь, который по сердцу Богу, – говорил Жан-Мари Вианней, – это величайшее сокровище, которое Бог может даровать приходу, это один из драгоценнейших даров божественного милосердия”».

27 Вер 2014 Опубліковано о. Олег Вчення

Св. Іоан від Хреста (Juan de la Cruz) - ПЕРЕСТОРОГИ (CAUTELAS)

Якщо чернець хоче в короткий час досягти святого зосередження, духовного мовчання, зречення і духовної вбогості, аби радіти повнотою миру, прохолодою Святого Духу і з'єднається з Богом, а також звільнитися від усіляких перешкод і речей сього світу; вберегтися від нападок і обману диявола; звільнитися від самого себе – повинен точно виконувати нижче вказані поради. Причому хочу відмітити, що всі рани, які отримує душа, походять від трьох вже згаданих ворогів, якими є: світ, сатана, і плоть.

Світ є ворогом менш важким для перемоги. Сатана дуже важкий в розпізнанні. Плоть же є зі всіх найбільш упертою, її атаки продовжуються так довго, як довго живе стара людина.

Аби перемогти одного з цих ворогів, потрібно перемогти всі три; коли один ослаблений, слабнуть і двоє останніх, а коли переможені всі три, душа може вже не воювати.

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта