ПАПА: ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ МІСІЇ КОЖНОГО З НАС – ЄДНІСТЬ ІЗ БОГОМ У МОЛИТВІ

Опубліковано о. Олег Вчення
  Єднаючись із людом, Ісус поділяє з ним глибоке прагнення оновлення, а свою місію розпочинає та здійснює в досконалій єдності з Небесним Отцем і Святим Духом. На це звернув увагу Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 13 січня 2019 року, коментуючи євангельську розповідь святого Луки про Хрещення Ісуса в Йордані.
 Прагнення внутрішнього оновлення
 У євангельській розповіді про Хрещення Ісуса в Йордані, підкреслив Папа, бачимо, що люд, який зібрався на березі річки, є не лише «фоном» цієї події, а «її суттєвою складовою». «Перед тим як зануритись у воду, Ісус “занурюється” в натовп, єднається з ним, повністю приймаючи людський стан, поділяючи все, крім гріха. У Своїй божественній святості, повній благодаті й милосердя, Божий Син втілився саме для того, щоб узяти на Себе та скасувати гріх світу. Узяти на себе наші злидні, наш людський стан». Ісус, за словами Папи, поділяє глибоке прагнення внутрішнього оновлення з людом, який просить хрещення в Йоана.
 Святий Дух, Який явився у тілесній формі як голуб, – це знак того, що з Ісусом розпочинається «новий світ», «нове сотворіння». І до кожного з нас, «що відродилися з Ісусом у хрещенні», звернені слова Отця: «Ти – Мій улюблений Син, у Тобі Моє уподобання». «Любов Отця, яку всі ми отримали в день хрещення, – це полум’я, що було запалене в нашому серці і яке необхідно підтримувати через молитву та милосердну любов», – сказав Папа.
  У досконалій єдності з Отцем

 Після занурення в люд й у води Йордану Ісус занурюється в молитву. Хрещення – початок Його публічного життя та місії «посланця Отця, щоб виявити Його доброту й любов до людей». І цю місію Він утілює «в постійній і досконалій єдності з Отцем і Святим Духом. Також і місія Церкви й кожного з нас, аби бути вірною та плідною, покликана “прищепитися” до молитви Ісуса. Ідеться про те, щоб постійно відроджувати в молитві євангелізацію й апостольство, щоб давати ясне християнське свідчення згідно не з людськими проектами, а з Божим стилем».

  Пам’ятати дату Хрещення

 Свято Господнього Хрещення – це слушна нагода, «щоб зі вдячністю та переконанням» оновити хрестильні обітниці, зобов’язуючись «щодня жити в послідовності» з ними. Папа іще раз нагадав, як важливо «Крім того, як я вже неодноразово говорив вам, дуже важливо знати дату свого Хрещення», – сказав Папа, заохочуючи тих, які її не знають, розпитати про неї в своїх рідних та «зберігати у своєму серці, щоб кожного року святкувати».

 «Нехай же Ісус, Який спас нас не за наші заслуги, а щоб здійснити безмежну доброту Отця, зробить нас милосердними до всіх. Нехай же Пречиста Діва Марія, Мати Милосердя, буде нашою провідницею та прикладом», – побажав Папа.

  Хрещення – корінь нашого життя в Бозі

  Вітаючи паломників після «ангела господнього», Папа закликав молитися за немовлят, яких охрестив того дня вранці, і за їхні родини. «Знову звертаюся до всіх із заохоченням зберігати завжди живою та актуальною пам’ять про своє хрещення. Там коріння нашого життя в Бозі, коріння нашого вічного життя, яке дарував нам Ісус Христос».

 Його Святість закликав, «як Ісус після Свого хрещення», піддатися проводові Святого Духа «в усьому, що чинимо». «Але щоб це зробити, – мовив він, – потрібно прикликати Його. Навчімося якнайчастіше прикликати Святого Духа, щоб із любов’ю переживати звичайні речі, роблячи їх у такий спосіб надзвичайними».

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта