ПАПА: ПЕРЕДАВАННЯ ВІРИ – ЦЕ ОБОВ’ЯЗОК БАТЬКІВ

Опубліковано о. Олег Вчення

13 січня 2019 року Папа Франциск традиційно вділив Таїнство Хрещення немовлятам, що народилися в сім’ях ватиканських працівників, – 12 хлопчикам і 15 дівчаткам. «Передавати віру – це ваше завдання», – наголосив він, звертаючись до їхніх батьків у проповіді.

Як зростає віра?

У проповіді Папа звернув увагу на те, що на початку богослуження прозвучало запитання до батьків: «Чого просите для своїх дітей?», – на що ті відповіли: «Віри». «Ви просите в Церкви для своїх дітей віри, і сьогодні вони отримають Святого Духа, дар віри, влитий у їхнє серце, в їхню душу. Але ця віра мусить розвиватися, зростати», – пояснив він. Хтось скаже, що діти мають навчатися віри, і це правда: коли вони підуть на катехизацію, то належно її вивчатимуть, вивчатимуть катехизм. «Але перед тим як бути вивченою, віра має бути переданою, а це завдання лежить на вас, – нагадав батькам Папа. – Ось яке завдання ви сьогодні отримуєте: передавати віру».

Віра передається життям

Святіший Отець підкреслив, що це завдання виконується вдома, оскільки віра передається материнською мовою, мовою родини, в домашній атмосфері. Отож, на батьках лежить завдання «передавати віру прикладом та словами», наприклад, навчивши робити знак святого хреста, «що є дуже важливим». Саме цього слід навчити перш усього.

«Але важливо передавати віру своїм життям вірою: щоб вони бачили любов подружньої пари, бачили мир у домівці, бачили, що там перебуває Ісус. І дозволю собі поділитися з вами порадою, вибачте, але раджу вам наступне: ніколи не сваріться перед дітьми. Ніколи. Це нормально, що подружжя може посваритися. Було б дивним, якщо цього б не траплялося… Але робіть це так, щоб вони цього не бачили», – наголосив Папа, звернувши увагу на те, що діти переживають велику тривогу, коли бачать, як батьки сваряться. «Це порада, яка допоможе вам у передаванні віри», – додав він, заохочуючи батьків протягом всього обряду мати на думці те, що їхнім завданням є передавати віру.

Хор плачу…

Завершуючи своє коротеньке повчання, проповідник скерував думку до найменших, але головних героїв цієї події. Він зауважив, що вони сьогодні опинилися «в дивному для себе» середовищі. Крім того, можливо, є голодними. Вони не знають, що може трапитися, а тому плачуть, мовляв: «Починаю плакати, а далі побачимо, що буде…».

«Це форма захисту. Тож кажу вам, почувайтеся зручно», – мовив Святіший Отець до батьків, заохочуючи припильнувати, аби дітям не було душно, якщо вони занадто сповиті, а якщо плачуть, бо голодні, то спокійно погодувати. «В чому полягає небезпека? Вони мають хорове покликання. Починає плакати один, і відразу інший йому відповідає, так що виникає хор плачу. Отож, продовжуємо обряд в мирі та з усвідомленням того, що саме вам належить передавати віру», – сказав Папа, після чого розпочалися обряди Хрещення.

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта